Paintball Güvenliği Nasıl Alınır?

paintball

İstanbul paintball sahaları sizlerin güvenliğine son derece önem vermektedir ve bunun için sizlere koruyucu malzemeleri profesyonel bir biçimde sunmaktadır. Toplamış olduğunuz ekibiniz ile beraber karşılıklı olarak zevkli zaman geçirmek için tercih edeceğiniz Paintball oyununda yaşayacağınız eğlence kadar kendinizi korumanızın da önemi oldukça büyüktür. Sahalarda bunlara dikkat ederek sizlere özenle seçilmiş malzemeleri sunmaktadır ve oyun içi kurallar belirleyerek fiziksel olarak yaralanmaların önüne geçmeye çalışmaktadır.

Paintball Güvenlik Malzemeleri ve Kuralları Nelerdir?

Paintball güvenlik konusunda dikkat edilmesi gereken spor dallarından birisidir. Oyuna başlamadan önce mutlaka koruyucu maskenizi yüzünüze gelecek olan zararlara karşı takmanız gerekmektedir, koruyucu özelliğe sahip olan kamuflajınızı giymeniz gerekmektedir. Giymiş olduğunuz tulumlar teninizin herhangi bir kısmını açıkta bırakmamalıdır ki herhangi bir sakatlanma yaşamayın. Materyaller için alınmış olan güvenlik önlemlerinin haricinde oyun içinde belirlenen kurallar sayesinde de oyuncuların güvenliği sağlanmaktadır. Bu kurallar ise şu şekildedir;
• Oyun alanı içerisinde koruyucu maskenin çıkartılması oyun bitene kadar yasaktır.
• Eğer bir oyuncu sizin 5 metreden daha kısa bir mesafede yakınınızda bulunuyor ise o oyuncuya da atış yapmak yasaktır.
• Eğer oyun sahası dışındaysanız ve oyun duraksadıysa kazaların önüne geçmek amacı ile oyuncunun silahının emniyeti açık olur ve silah aşağı – yukarı bakar.
• Elenen oyuncular oyundan çıkarken şaka mahiyetinde olsa bile rakibe mermi atamaz ya da rakip takımdan birisi elenen oyuncuya mermi atamaz.

İstanbul paintball alanları yüksek güvenlik önlemleri ile sizlerin daha rahat oyunlar oynamasını sağlamaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*