Paintball Oyun Puanları

paintball

İstanbul paintball merkezlerinde arkadaşlarınız ile birbirinden zevkli oyunlar oynayabileceksiniz. Günün stresinden kurtulmak ve yorgunluğunuzu atabilmek için gelebileceğiniz oyun sahalarında ekstra korumlar ve ekipmanlar ile beraber güzel bir oyun çıkaracaksınız. İstanbul’da bulunan Avrupa yakasında ve Anadolu yakasındaki sahalar sayesinde kolay bir ulaşımla sahalara ulaşabileceksiniz. Doğanın içerisinde bulunan ve yeşilliğin üst düzeyde olduğu bu alanlarda gününüzü de güzel bir şekilde geçirecek isterseniz oyundan sonra arkadaşlarınızla piknik de yapabileceksiniz. Paintball sadece arkadaşlarınızı vurmaya yarayan bir oyun değil, aynı zamanda puan toplanan bir spor dalıdır. Vurulmaya göre ve senaryolara göre olan puanlar ise yazımızın devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

Paintball Oyun Puanları Nedir?

Paintball oyun puanları senaryolara göre ve vurulan oyunculara göre belirlenmektedir. Bu puanların toplamı sonucunda oyun süresinin sonunda o etabı kazanan ya da tüm oyunu kazanan takım belli olmaktadır.
• Oyuncu vurulduğu takdirde 1 puan yazılmaktadır.
• Takım kaptanı vurulduğu takdirde 5 puan yazılmaktadır.
• Oynanan sette en az vurulan takıma ekstra olarak 5 puan yazılmaktadır.
• Oyun için belirlenmiş olan kurala uymayan oyuncuya ya da takımına 3 ceza puanı yazılmaktadır.
• Bayrak koruma oyunlarında bayrağı alan takıma 10 puan yazılır. Bayrağı alan eğer vurulmadan karşı takımın bayrağını da alırsa ve kendi bölgesine dönerken vurulursa da 10 puan yazılır.
• Bayrak asmada ise 20 puan yazılmaktadır.
Bu puanlar sonucunda İstanbul paintball sahalarında galip gelen taraf siz olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*