Paintball Vurulma Kuralları

paintball

Zevkli bir etkinlik yapmak istiyorsanız, günün stresini atmak ve yorgunluğunuzu dindirmek istiyorsanız İstanbul paintball sahalarında güzel bir oyunu tercih edebilirsiniz. Geniş oyun sahaları doğa ile iç içe bir yerde kurulmuştur ve sizlerin bol oksijen alarak oyun oynamanızı sağlamaktadır. Sahanın içerisinde özenle yerleştirilmiş olan tümsekler, materyaller, engeller oyuna kendinizi daha fazla adapte etmenizi sağlayacaktır ve sanki size savaştaymışsınız hissiyatı verilecektir. Oyunun bazı oynanış şekilleri ve oyuncuları vurduğunuz zaman yapılması gereken kuralları bulunmaktadır.

Paintball Vurulma Kuralları

• Paintball vurulma gerçekleşmesi için merminin oyuncuya doğrudan temas etmesi gerekmektedir. Ancak mermi herhangi bir nesneye çarptıktan sonra dağılarak oyuncaya temas ederse yani gerçek bir fiziksel temas yaşanmazsa bu durumda vurulma geçersiz olacaktır.
• Oyun içerisinde belirli bir şekilde vurulmuş olan oyuncu silahını havaya kaldırarak ya kendi bölgesine gider ve oyuna yeniden başlar ya da ceza bölgesine giderek oyuna yeniden başlar.
• Eğer oyuncu vurulduğunu düşünüyorsa ya da rakip oyuncuyu vurduğunu düşünüyorsa hakeme söyleyerek kontrol ettirir. Bu süre zarfında hakem oyunu durdurur ve kimse yerini değiştiremez.
• Bu kurallara uymayan ve aksi şekilde davranan oyuncular ise ceza almaktadır. Hakem oyuncuları kontrol ederken iki oyuncu aynı anda vurduysa ikisi de ceza alır. Ancak biri vurulduktan sonra diğer vurulduysa ilk vurulan ceza almaktadır.
Vurulma anlarında İstanbul paintball sahalarında kurallar bu şekilde geçerli olmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*